Březen 2011

...ten blažený pocit domova

31. března 2011 v 10:35 | Ivik |  Philosophizing
Je to pozoruhodné. Když se tak podívám na svou duši, na to, co mám ráda a co si přeji (vzhledem ke stylu atd.), vidím samé nové designy, černé retro poličky v mém imaginárním bytě. Nádherné stylové lampičky, co spestřují temné kouty. Velké letiště (postel) s mnoho polštářky. Takový menší moderní gaučík. Bílý úžasný notebook, na kterém se tak pohodlně píše! Zeď bílá a na ní uprostřed fialový pruh, jinak gesignové fialové čáry okolo. Jsem nadšená, když do podobného prostředí mohu přijít a kochat se tou nádherou :3 ..
Ovšem. Když přijdu domů.. odhodím tašku do toho temného kouta, takže jeho prázdnota se v mžiku oka ztrácí. Každá zeď jinou barvou amatérsky vymalovaná, vše směřuje ke žluté či skoro oranžové a hnědé. Mému levnému rozkládacímu gauči rozhodně nebude vadit, když si na něj odhodím mikinu.. černý obyčejný noťas jen čeká na zapnutí a nefunkční baterka mne jaksi nevzrušuje ( myš za 100,- taky ne). Malá modrá lampička na dřevěném stole je má dobrá přítelkyně :) Jak jinak bych vám v té tmě mohla přidávat články na blog. Nejsem tak dobrá, abych psala bez mrknutí na klávesnici. Můj celý pokojík a vlastně celý dům je nedokonalý. Vlastně z mého projektantského hlediska je totálně příšerný.
Ale je to domov. Ano, TADY se cítím v bezpečí. Když se odněkud vracím vím, že náš malý baráček mne uklidní a..ano, tady se cítím DOMA.
Ach ten blažený pocit domova je úžasný :)

A vlastně stejně je to i s blogy. Kikin nový blog (mimochodem, zajděte tam, začíná se to tam rozjíždět - nečekejte něco jako "pixelky" a "Miley Cyrus". Je to chytrá holka. :) ) na mne působí hezky, moderně. Ale když se zase vrátím na můj.. vidím uklidňující dřevo a prostě..cítím se doma :).

Time is expensive

30. března 2011 v 20:09 | Ivik |  Článečky
Vím, že to vidíte na každym blogu, ale bohužel to musím napsat i zde => Mám málo času.

Je pravda, že když člověk chce, tak si ho udělá, ovšem já si raději udělám čas na kytaru, než na přiblblej net :). Navíc mám teď ještě větší hoňku, než normálně. Zítra písemky: Matika, čeština, chemie, angličtina... + v pátek minimálně test z bižule. A odpoledne je konzert, kde hraju v kytarovym kvartetu a na zejtra to mám na 100% umět, tak se mi nedivte.
Učitel mi vyměnil struny, ale kytaru mám u něj, místo toho mi pučil kytaru z hudebky. Má o hodně lepší zvuk, než ta moje. Navíc sem si dneska zkusila hrát na kytaru za 500 euro. Fákt hustý. Takovej pořádnej tón, né takovej hluchej,jak z mojeho kšunta.Tady je foto té z hudebky, co mám zu Hause:


...


Jinak mám novinku, jedna kamarádka si založila blog:
www.in-manus-tuas.blog.cz

:) Uvidíme, jak jí to půjde.

Příběh plný "P"

29. března 2011 v 17:55 | Ivik |  ČlánečkyPřed poslušným praotcem prý přišel pokemon. Pako. Přerušil pařbu. Pár podělaných pankáčů povstalo. (Pěkně) prosili pokemona. Požadovali peníze. Pokud pokemon prachy přinese, pokračuje pařba. Pokud práskne poldům požadavek pankáčů, pěkně pokemona podusí. Pokemon prosil pankáče, protože prachy prošustroval. Pankáči poleveli..prý postačí pár piv. Pokemon přikývl.

... pokračování příště! xD

Myslím, že by mohla být pointa v tom, že všechno bude začínat na písmeno "p", ale ještě uvidím :). xDD

(Veliké) rozhodnutí xD

29. března 2011 v 17:09 | Ivik |  Článečky
Tak jo, rozhodla jsem se, že na tenhle blogu už budu dávat jen fotky vlastní tvorby. Občas jsem totiž k článkům přidávala fotky z netu, pro lepší vzhled, ale od teď je nahradí fotky vlastní :). Tak doufám, že nebudete kopírovat, i když většinou stojí za prd :D.
Jo, tohle je moje fotka taky. A to doslova. xD Kdyby někoho zajímal vzhled mých rtů, zubů a rovnátek..


Blue queen :o) It is me.

28. března 2011 v 20:44 | Ivik |  FotaŘíkala jsem si, že je na čase, abych se vám ukázala.
Ano, to jsem já :). Myslím, že tu zřetelně můžete viděti celý můj obličej xD.


...ok tak trochu kecám. Obličej mi tam nevidíte.. vlastně tam nevidíte nic xD. Ale já to sem, fakt!


...jediné, co zde můžete postřehnout je má bujná fantazie, energie, mládí, taška přes rameno, znamení míru, modré nebe, černé okolí..a bystřejší objevííí... > SCHODY! xD

Konec blbých o ničem neříkajících blábolů. Dneska byl celkem zajímavý den. Jeden trapas za druhým :D. Řeknu vám asi jen jeden.. možná by to mohla být menší historka:

NOHA - ÚKRYT PRO LIDSTVO

S holkama jsme seděli naproti kabinetu zástupce ředitele. xD Ano, už to je pro některé jedince vtipné, ale není to přesně ta informace, která by vás měla dovést k výbuchu smíchu. *Magič koumá, čím je vlastně způsoben záchvat smíchu. A je to vůbec záchvat? Není to třeba chvilková duševní nepřítomnost?* ....*Blobost.*... S Klárou jsem byla tak nějak rozkecaná a rozdováděná, že jsem řekla nějakou velice trapnou věc .. takovou puberťáckou, znáte,ne? No a zást. ředitele stál přímo za mnou. Ano přesně tak. Vše slyšel. A já teď honem nevěděla, co mám dělat. A tak v póze, v jaké jsem byla - na lavičce, levá noha natažená a druhá nahoře pokrčená a chodidlo na lavičce - jsem se snažila schovat za kámošku, co ještě seděla za mnou. Ano, je menší než já. Ano, o dost. Ano, zást. ředitele je vyšší, než dveře. Ano, vidí, co dělám. Ano, krčím se za nohou. Horší je že tak, že vlastně vidí, jak se krčím. Vypadá to, že se schovávám před někým na druhé straně, než je on. Vy padá to podivně. Představte si psa, co si líže koule. Ano, přesně tak jsem vypadala :D.

Z vážné k nerozvážné (nebo až přerozvážnělé?)

27. března 2011 v 19:08 | Ivik |  Philosophizing
Je to zajímavé,
poslední dobou jsem začala být takový vážnější člověk. Skoro dospělý (xD). Takový rozvážný..
Musím navázat na Kláry článek. Teď se mi zase vrací vkus do dřívějších let. Takový disco a tak :). Zajímavé. Zajímavé jak se člověku vkus mění. A zastaví se to vůbec někdy?

Co když se člověku mění vkus až do smrti. To by bylo hrozný. Najít si muže snů a po dvou letech zjistit, že to váš typ vlastně už dávno není. To musí někdy přestat, né?

Třeba je to pouze přechodná záležitost. A vezměme v potaz, že vlastně náš život není jistý, můžeme zemřít za 80 let, ale i za 10 vteřin. - Další téma, někdy rozvinu. A proto bysme si měli podle mě ujasnit naše priority (Kláry, taky nevíš, co to je xD ? Ale zní to dobře xD) . Ne vážně. Vezměte si: Za minutu zemřete a jak zemřete: Zhulenej hipík, co poslouchá kraviny, všechny má u prdele a ty co nemá, nenávidí. Blbost. Já bych teda chtěla umřít jako seri=ozní osobnost, na kterou by všichni mysleli v dobrym. Jak jim pomohla v nouzi a tak.

Promluva filozofického dementa k sobě samému:
Em, Ivo: "Přestaň dělat blbosti, ujasni si pár věcí, odpouštěj a miluj dokud můžeš!"
Kecy: "Blá blá blá"

27. března 2011 v 17:33 | Ivik |  Philosophizing
Inspiration in my friend. :D

Teď budu blábolit. Povolení ke čtení vyhrazuji pouze Kláře, pač nikdo jinej to nepochopí > ztráta času. Běžte si pouštět Shakiru, my tu máme hezouna! xD

Začnu od konce, protože dneska fakt nic nedává smysl, tak proč to měnit xD. Ale nevim, kde je konec, tak to vemu od toho, co mě napadne xD. Ok tak začíná se mi líbit angličtina :D. Kvůli čemu asi :D. Lálalalalá! xD
Hej neuvěříš, já taky přemejšlela o povolání :D. Hlavně teda díky Skidančukovi, co se mě zeptal, jestli pudu na konzervatoř :D. Tak sem uvažovala (hlazení vousů xD), že vlastně nevim co budu dělat a ekonomka je sice pěkná, ale nevim jestli by mě to na 100% bavilo. Uvažovala sem, že bych třeba učila malý parchanty v hudebce na kytaru :D. Co ty na to? Nebo bych byla nějaká manažerka někoho přes hudbu o.O. :|. xD ...

Jo říkala sem si, že by možná bylo dobrý vstoupit do autorskýho klubu, ale přečti si ty pravidla :/ :! . Na hovno a doslova (skoro xD) na ně seru. Sice budem dál mezi mrňousama, co si dávaj na blog pixelky, ale jako omezovat se nenechám. Třeba ani naší písničku bych tu nemohla mít nebo bych nesměla informovat o tom, že mám jinej vzhled atd. :/.

Hele můžu si taky založit rubriku filozofování? xD To je dost dobrej nápad :D.

Ps: Už sis někdy pouštěla Vivaldiho Andante a Around the world naráz??! xDDDJá už se dneska nedivim ničemu.. blázineeeec xDDDD.

Around the world

26. března 2011 v 19:10 | Ivik |  Songy
Našla jsem jííí :) ! Nádhera. Tahle muzika byla u jednoho divadelního představení.


Za čím si jdu

26. března 2011 v 15:46 | Ivik |  Článečky
Napadlo mě, sepsat si věci, po kterých tak nějak toužím, nebo čeho chci dosáhnout a postupně si to s každým splněním škrtnout :). Bude to běh na dlouhou trať, ale co ;)

- Smířit se se svým vzhledem a celým mým JÁ.
- Hrát v ZUŠ na kytaru alespoň dva roky a pokud to půjde, absolvovat.
- Rozhodnout se, na jakou školu po gymplu.
- Najít si věřícího kluka a nechodit místo toho s někym,
s kym si vlastně ani nedokážu představit společný život.
- Najít si svůj styl a nekopírovat to, co nosí ostatní.
- Na výzo nemít 3 (což se asi nepovede :/ :D)

Zkusím a uvidím. Myslím, že minimálně jednu věc už mám skoro "hotovou", ale ještě to chce dopracovat ;). Tyto odrážky kopíruji i do dolního boxu, tam to budu také škrtat.


Love Don't Let Me Go

26. března 2011 v 13:49 | Ivik |  Songy


Tak toto mě ohromilo :).

Predilecto - o.O ?

26. března 2011 v 13:36 | Ivik |  Philosophizing
Celkem dlouho jsem dumala nad tím, co to vlastně predilecto znamená. Kurňa je to název mýho blogu a nevím to :/ ?!

Ale naštěstí jsem si vzpomněla :). V té době, kdy jsem to zakládala (hodně dávno), se mi líbila španělština. No tak sem jednoduše dala do Seznamu "predilecto" a španělsko-český slovník. Nejsem z významu ani potěšena, ani zklamána :). Ovšem rozhodně lepší, než např. konec světa.. :D konec keců:

predilecto
Myslím, že první varianta zní trochu sobecky a ta druhá nepravdivě :D. Ovšem predilecto je slovo hezké a význam "zamilovaný" lze považovat i za zamilovanost vzhledem k Bohu. :)

Smajlíci x)

26. března 2011 v 11:20 | Ivik |  Článečky
Původně sem tu měla rozepsaný celkem zábavný článek. Ovšem jedno špatné kliknutí a vše je v prde** - háji. :/

Tákže tu máte anketu a zbytek článku si můžete přečíst leda tak imaginárně :D.

Ps: Ok, dám vám sem kousíček z toho, co sem tam měla:

V jednom článku sem narazila na smajly. A jejich významy mne velice pobavily, však posuďte sami:

[:]Jsem robot nebo schoval jsem se do krabice od bot

A je to v suchu. Em, vlastně doma.

24. března 2011 v 15:05 | Ivik |  Článečky
Jóóó, dneska mi přišly objednané věcičky!! Je to daleko lepší, než sem čekala! :)))

Dvě trička s potiskem a tyhle supér boty! Takový sem vždycky chtěla! A sou mi aniž bych si je zkoušela (což je u mě zázrak!)!I'm happy :). Yahoo

We no speak americano

24. března 2011 v 14:29 | Ivik |  Songy
V poslední době se často ozývá znaší třídy hudba této písničky :) Dycky mi zlepší náladu a dodá mi krapet energie ;)


Krásná.cz ?! x_X

24. března 2011 v 11:46 | Ivik |  Článečky
Mylím, že blog.cz si nějak oblíbil webový server krásná.cz. Zajímal by mne váš názor. Jste pro či proti?
Mně osobně to začíná pěkně lézt na nervy. Alespoň, že se dá v nastavení zrušit přesměrování na tuto stránku. Ale ty reklamy všude s nadpisy typu "Jak sbalit kluka" .. sorry, to jako fakt ne.

Anketa ...


The birthday present..

24. března 2011 v 10:39 | Ivik |  Článečky
Mé narozeniny se blíží pomalu, ale jistě. A já se ptám:"Co si mám přát". Většinou sem měla jasnou představu : Dotykáč, notebook,.. ale už minulý rok jsem nevěděla. Raději jsem si u rodičů ty peníze jakoby schovala, abych si potom něco mohla koupit (myslím, že jsem si za to pořídila oblečení). A letos? Zdá se mi, že všechno mám. Sice nemám foťák, ale mám mobil s 5 Mpx, takže to bohatě stačí. I když bych byla za zrcadlovku raději, moc bych ji asi nevyužila, takže to nemá cenu. Videokamera.. hm pěkný, ale na mobil mi de nahrávat taky (až ho ztratim, to bude něco :D muhehe) a navíc bych ji používala jen, když bych šla s holkama ven a na to už jedna holka kameru má. Co ještě.. noťas mám.. sice mi brutálně blbne baterka (nabíjí se jen, když uzná za vhodné tzn. tak jednou do měsíce) a raději bych byla za mininotebook (měla sem ho chtít místo toho, co mám, ale člověk se z chyb učí :/), ale ten taky neni nejlevnější - ostatně, co v dnešní tobě je. Co dál.. kravin mám plno.. knih taky.. hry nehraju.. programy se daj stáhnout.. filmy též..

Co mně vlastně chybí?

Najednou si připadám šťastná, protože mi nic nechybí :) od obyčejných věcí až po ty nejdůležitější - rodina, přátelé, Bůh

Jediné 2 věci, co bych si mohla přát jsou:
1) Nová kytara
2) In-line brusle

Rozeberme si to. Pěkně popořadě. Kytara. Jo, mám kytaru. Teda vlastně dvě, ale tu jednu nepočítám, pač je malá, stará a chyběj kolíky. Ta druhá je sice jen rok stará (!!), ale je hluchá. Prostě to zní úplně jinak, než když hraju na kytaru v hudebce. Dávám jí poslední šanci - výměna strun. Ale jestli i to nepomůže, budu hodně přemýšlet. Myslím, že se právě rozjíždí můj "hudební svět" a špatná kytara.. "Das ist eine Katastrofe" :D. No a pak in-line brusle. Ty by se mi jako dost hodily. Baví mě na nich jezdit, můžu si je vzít i třeba na prázky s tátou nebo na moravu. Můžu na nich jezdit s kámoškama, pač je maj a já jediná ne. Ty se prostě neztratěj. A jelikož mám nohu 42, tak bych řekla, že by mi mohla přestat růst a brusle by mi i dost dlouho vydržely. No ne?

Jestli vám jako mně připadá, že tohle psal absolutní vyhul.. můžu vás ujistit, že ne. Mám jen takovou náladu :D.
Dávám sem anketu..prosím o radu :) díky.

Debbi - Touch The Sun

22. března 2011 v 20:32 | Ivik |  Songy

Vždy mi vylepší náladu :).

Píšete si deník?

20. března 2011 v 18:02 | Ivik |  Článečky
Ahoj,
mám tu vedle sebe deník a říkám si: "Dost zajímavé téma pro blog." . Takže...

Dříve jsem na internetu narazila na jednu stránku. "Jak vést deník". Velice mne to pobavilo. Zejména popis toho, kde má co být. Bylo to nějak takhle:
1) Na první stranu si udělejte koláž z vašich fotek a oblíbené celebrity.
2) Na druhou stranu si nalepte rozvrh hodin s celebritou. Můžete k tomu použít tento program.
3).. bla bla

:D Jak je to myšlené vážně. Já osobně jsem nikdy deník psát poctivě nevydržela. Ale řekla jsem si, že je lepší si do něj sem tam něco uvést, než nemít žádný. Ráda si to totiž třeba tak po roce a půl čtu. Směji se u toho možná o trochu víc, než u "rozvrhu s celebritou". :D. Taky je to dobré třeba na uklidnění. I na to, že máte o svém životě tak nějak zhruba přehled. Málokdo má slonní paměť na to, aby věděl, v kolika letech se o co zajímal a tak.
Přidala jsem vám sem anketu, tak hlasujte, jestli si píšete deník a proč. Kdyby jste měli ještě o něco jiné vysvětlení, než jsem tu vytvořila, pište do komentů. :)


Kresba č.2 - Portrét

17. března 2011 v 19:57 | Ivik |  Fota
Tohle bylo tak dobrovolno-nedobrovolně nakreslené :D. Prostě na výtvarce. A je to moje-nemoje dílo. Prostě podle jedno ho obrazu :/ :D jo a NEKOPÍROVAT.Kresba č.1 - Portrét

17. března 2011 v 19:54 | Ivik |  Fota
M, trochu starší, ale dost se mi to líbí :)
VLASTNÍ TVORBA, NEKOPÍROVAT.